Svet-Stranek.cz
HANDI HELP SERVIS, v.o.s.

Šance pro mládež:

Šance pro mládež

Mezinárodní mobilita mládeže II.
Projekt začínáV lednu letošního roku jsme zahájili práci na projektu mezinárodní mobility mládeže. Jedná se o náš druhý projekt tohoto zaměření, který jsme se rozhodli realizovat po zkušenostech v této oblasti a s touto cílovou skupinou.


Práci na projektu jsme začali oslovováním organizací, které pracují s  osobami se zdravotním postižením. Dále pak jsem zaměřili na průzkum trhu v oblasti hledání dodavatele zahraniční stáže, kterou i tentokrát budeme realizovat v Itálii.


Měsíc únor byl věnován komunikaci s úřady práce a přípravou náborových seminářů, které plánujeme na těchto úřadech uskutečnit v měsíci březnu 2020.

Ze strany úřadů práce jsme se setkali s velice dobrou odezvou a vstřícným přístupem k uspořádání prezentace projektu.


21.února 2020 jsme navštívili italského partnera s cílem probrat detaily projektu, jeho práce a našich představ. Návštěva byla velice přínosná pro další budoucí spolupráci.Bohumín, 28. února 2020


Ing. Karin Klusová

expert pro práci s cílovou skupinou

Z důvodů pandemie covidu - 19 je tento projekt na dobu od 1. 4. 2020 do 31. 12. 2020 přerušen.
Další aktivity plánujeme opět od ledna 2021.

Projekt pokračuje i v době nouzového stavu a omezením vlády


Po přerušení projektu z důvodu pandemie covidu jsme opět, od 1. ledna 2021, začali s realizací projektu, konkrétně s náborovými aktivitami.


Oslovili jsme opět naše partnery, neziskové organizace a neposlední řadě kontaktní pracoviště úřadů práce Moravskoslezského kraje. Všechny oslovené úřady práce zareagovaly, avšak jen s nabídkou distribuce letáčků projektu. Díky pokračujícímu nouzovému stavu a přísným hygienickým opatřením jsme nemohli bohužel realizovat informační a náborové semináře přímo na pobočkách úřadů práce.


Vyjímku udělalo kontaktní pracoviště v Havířově a díky jeho spolupráci a vstřícnosti jsme měli možnost oslovit zájemce o účast v projektu prostřednictvím individuálních náborových a informačních seminářů.


Ze šesti přítomných uchazečů o zaměstnání projevili 4 zájem o účast v projektu a účast na zahraniční stáži.

Nyní pokračujeme s náborem vhodných uchazečů a přípravou prvního osobního setkání se všemi zájemci o účast v projektu, které plánujeme na měsíc červen 2021.Bohumín 30. dubna 2021


Ing. Karin Klusová

expert pro práci s cílovou skupinou

Aktivity projektu v roce 2022V březnu 2022, po další vlně pandemie covid – 19, jsme zahájili náborové aktivity projektu s cílem zrealizovat od první poloviny měsíce září 2022 mezinárodní stáž v Itálii. Především díky vstřícnosti kontaktních pracovišť Úřadů práce v Havířově a Karviné jsme získali pro účast v projektu další aktivní zájemce.

 

V měsíci dubnu 2022 jsme zahájili pravidelné aktivity projektu a máme za sebou individuální pohovory, skupinové testování vč. jeho vyhodnocení a závěrečnou individuální konzultaci.

 

Od konce měsíce května 2022 budeme realizovat další skupinové aktivity, vč. jazykové výuky.

 

V současné době máme uzavřeno sedm dohod o vstupu do projektu s účastníky, kteří mají zájem o realizaci mezinárodní stáže. Dalším potenciálním účastníkům je projekt stále otevřen.

 

Bohumín 16. května 2022

 

Ing. Karin Klusová,

Expert pro práci s cílovou skupinou   

   Interaktivní workshopy, jazyková výuka, pobyt v BeskydechV současné době je připraveno k odjezdu na stáž, 21. 9. 2022, celkem 9 účastníků projektu mezinárodní mobility mládeže.

Všichni prošli aktivitami projektu, mj. interaktivními workshopy, jejichž tématy byl Multikulturní trénink, vč. informací o místě pobytu, Pracovně právní předpisy, Finanční gramotnost a Rovné příležitosti, nediskriminace a soužití ve skupině.

Dále byla pro účastníky připravena jazyková výuka a to celkem ve třech blocích. Anglický jazyk pro začátečníky v rozsahu 48 hodin, anglický jazyk pro pokročilé v rozsahu 12 hodin a pro všechny pak základy italského jazyka v rozsahu 16 hodin.

Pro stmelení skupiny a přípravu odjezdu na dvouměsíční stáž jsme také realizovali dvoudenní pobyt v Beskydech v hotelu Rajská bouda Malenovice, jehož součástí byl společný výšlap a turnaj v bowlingu.

Dle potřeby jsme také pro účastníky realizovali individuální i skupinové poradenství.

Všichni účastníci jsou již nyní připraveni na výjezd do italského města Rende, kde budou od pátku 23. 9. 2022 absolvovat dvouměsíční stáž u firem a organizací v tomto městě. Nedílnou  součástí budou také doprovodné aktivity, které pro ně připravuje partner, italský dodavatel stáže, společnost EUROFORM RFS.


Bohumín 18. 9. 2022


Ing. Karin Klusová,

expert pro práci s cílovou skupinou

 

F692977 F692976 F692971 F692970 F692971 F692972 F692973 F692978 F692975 F692993 F692994 F692995 
návštěvníků stránky
celkem155 725
tento týden25
dnes25